Dzięki nim na polskich drogach jest bezpieczniej

66afff6bd54008c6006075b3130bc92a

27 listopada w Warszawie odbył się uroczysty finał konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po raz szósty wyróżniono osoby, instytucje, organizacje, media i firmy szczególnie zasłużone dla poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce. 

W pięciu kategoriach wyróżnione zostały instytucje publiczne, firmy, organizacje pozarządowe, media i osoby, które w aktywny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa drogowego. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Jego założeniem jest uhonorowanie i promowanie inicjatyw, które zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym aktywnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

W kategorii Osoba Roku zwyciężył Kajetan Kajetanowicz, kierowca rajdowy. Kapituła wyróżniła jego ogromne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie tylko w ramach projektów prowadzonych przez podmioty komercyjne, ale także przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne.

Nominowani do nagrody w tej kategorii byli również: Małgorzata Gutowska i Andrzej Markowski.

8004a375812dfe6e2d7dc8617f01772f

W kategorii Instytucja Publiczna Roku nagrodzone zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe m.in. za wyjątkowe podejście do niesienia pomocy medycznej wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują podczas akcji ratowniczych, z zachowaniem najwyższego szacunku dla pacjentów.

W tej kategorii nominowana była również Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie i Przedszkole nr 50 w Lublinie.

Nagrodę w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku otrzymała Fundacja ANIKAR, m.in. za promowanie zasad pierwszej pomocy, zarówno wśród przedszkolaków, jak i osób dorosłych.

Do nagrody w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku nominowani byli również Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ZIELONY LIŚĆ z Torunia.

Program „Na osi” otrzymał nagrodę w kategorii Media Roku za ponadprzeciętne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego, nie tylko podczas emisji tego programu, ale także poprzez udział w licznych projektach związanych z tą tematyką. Program aktywnie dociera ze swoim przekazem do różnych grup użytkowników dróg: od uczniów szkół podstawowych, po kierowców samochodów ciężarowych.

Program emitowany jest w Motowizji i Tele 5, a najlepsze fragmenty „Na osi Extra” są umieszczane na Onet Moto i Auto Świat TV.

859847ebd5c92d84a2c0dacec057b6f2

W kategorii Media Roku Kapituła nominowała również Telewizję Polską – odział w Warszawie (TVP Warszawa) i miesięcznik Auto Moto Technika.

Nagrodę w kategorii Firma Roku otrzymała Grupa LOTOS S.A. m.in. za długoletnie prowadzenie kampanii „Akademia Bezpieczeństwa LOTOS” i kampanii „LOTOS – Mistrzowie w pasach”.

Do nagrody w tej kategorii nominowana była również firma CEMEX Polska i SUBARU Import Polska sp. o.o.

- Jesteśmy szczęśliwi z faktu, że co roku mamy możliwość nagrodzić i wyróżnić tak wiele osób i instytucji prawdziwie zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa drogowego” – powiedział Bartłomiej Morzycki, Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Przewodniczący Kapituły Nagrody.

Do udziału w uroczystości rozdania nagród zaproszeni zostali przedstawiciele m.in. władz państwowych i samorządowych, organizacji pozarządowych, służb publicznych, środowisk naukowych oraz firm prywatnych. Wszystkie te instytucje i osoby łączy wspólny cel, jakim jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

1 Komentarz

  1. Wiem jedno, nie wszystko co się nazywa „dla bezpieczeństwa”, służy bezpieczeństwu.
    Kajetan Kajetanowicz jako kierowca rajdowy, dobry jest, ale za to, że bierze kasę za granie w reklamach nagroda ? To nie akademia filmowa.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.